Pronájem v Karlových Varech: 3 tipy na zajímavé lokality

Pokud hledáte ideální pronájem v Karlových Varech, zkuste si nejprve ujasnit, jaká lokalita je pro vás ta pravá. V dnešním článku přinášíme tipy na místa, která rozhodně stojí za zvážení. Zjistěte, kde si užijete pohodové procházky, která místa jsou nejlepší pro zaryté sportovce a odkud budete mít blízko na kolonádu.

Pronájem ideální pro sportovce a milovníky přírody

Karlovy Vary jsou často označovány za město, kde se mimo Mezinárodního filmového festivalu nic moc neděje. Pravdou je, že pokud chcete zažít tepající ruch velkoměsta, zřejmě moc okouzleni nebudete.

Na druhou stranu jsou však Karlovy Vary perfektním zázemím pro sportovce a milovníky přírody. Na své si přijdete také v případě, že rádi vyrážíte za kulturou. V poslední době zde totiž vznikají různé zajímavé festivaly, nové podniky i komunitní skupiny. Která místa by tedy neměla uniknout vaší pozornosti?

Milovníci sportu najdou vyžití v městské části Dvory

Lokalita Dvory a její blízké okolí je perfektním místem pro život plný sportovních aktivit. Nachází se zde totiž areál KV aréna, který nabízí hned několik možností vyžití. Navštívit můžete bazénové centrum s finskou a infra saunou, halu míčových her anebo tréninkovou halu, kde si v sezóně od září do dubna zabruslíte na ledě.

Zkrátka však nepřijdou ani zastánci inline bruslení. Ti mají dokonce na výběr. Mohou navštívit dráhu v areálu krajského úřadu anebo dráhu v meandru řeky Ohře.

V neposlední řadě pak stojí za zmínku množství cyklotras a turistických stezek v okolí.

V této lokalitě však mají zelenou i méně tradiční sporty. Hipodrom Holoubek, který se nachází hned vedle řeky Ohře, je totiž nejen dostihovým závodištěm, ale také golfovým hřištěm. Pro zajímavé zážitky tedy rozhodně nebudete muset jít daleko.

Drahovice jsou jedním z nejoblíbenějších míst k životu

Pokud chcete bydlet v blízkosti centra, občas se jít projít na kolonádu a dát si drink v některém z karlovarských podniků, ale zároveň byste rádi měli svůj klid, nemůžete si vybrat lepší oblast než Drahovice.

Když budete chtít relaxovat, není nic jednoduššího, než se vydat po turistické stezce do přírody. Vašim cílem může být třeba Goethova vyhlídka, která je nyní nově otevřena pro veřejnost. Ruch města si zase snadno můžete užít díky perfektní dopravní dostupnosti.

V Drahovicích nechybí ani široký výběr restaurací, takže není problém vybrat si svou oblíbenou kuchyni. Vyzkoušet můžete například:

  • Smíchovský Pavilon,
  • Australian Pub,
  • Restauraci U Pavouka,
  • U Bratrů,
  • nebo třeba Lam Anh Asia Bistro.

K dispozici máte také veškerou občanskou vybavenost, od základních a středních škol přes kino až po krajskou nemocnici.

Lokalita Rybáře vybízí k aktivnímu životnímu stylu

Místní část Rybáře by se teoreticky dala považovat za samotné centrum města. Díky tomu může nabídnout vyžití kulturní, společenské i sportovní.

Najdete zde třeba areál koupaliště Rolava, který poskytuje nejen příjemné ochlazení v letních měsících, ale také možnost zajezdit si na kolečkových bruslích anebo zahrát tenis a volejbal. V areálu funguje i letní kino.

Věděli jste, že v budoucnu by v Karlových Varech měl vyrůst největší aquapark v Evropě?

V blízkosti se nachází také Klub vodáků a půjčovna lodí a raftů.

Samozřejmostí je občanská vybavenost, na dosah ruky je několik obchodních center a také jedno z karlovarských železničních nádraží.

Nyní už víte, na které části Karlových Varů stojí za to se zaměřit při výběru nového podnájmu. Využijte tyto informace co nejdříve a začněte pátrat po novém domovu ještě dnes. Nabídky se na internetu objevují každý den a určitě by byla škoda, kdybyste některou propásli.

A jak jste na tom s bydlením v Karlových Varech vy? Souhlasíte s naším výběrem zajímavých lokalit, nebo upřednostňujete nějakou jinou? Tak či tak, budeme rádi, když nám do komentářů napíšete svůj názor a připojíte také důvody, proč se vám dané místo líbí.

Miroslav Pravda