O bezproblémové doručení zásilky se postará spolehlivá logistická společnost

Zákazníci pořizují zboží přes internet čím dál častěji a na jejich spokojenost nemá vliv jen kvalita zakoupených předmětů, ale také včasné doručení zásilky a celková komunikace s dopravcem. V tomto článku jsme se proto rozhodli shrnout, jak najít přepravní společnost ke spolupráci a také jak postupovat při balení zásilek.

Základem pro bezproblémové doručení zásilky je kvalitní způsob balení

Způsob balení je ovlivněn v první řadě zbožím, které odesíláte. Například u knih není nutné použít tak velké množství výplňového materiálu jako u křehkého zboží typu váza. Konkrétní způsob zabalení je proto vždy nutné uzpůsobit povaze zboží. 

  • Starší krabice poskytují nižší úroveň ochrany, a proto je vhodné sáhnout vždy po nových. 
  • Maximální nosnost krabice vybírejte podle charakteru odesílaného zboží – jeho velikosti, váhy a křehkosti. 
  • Zboží balte do krabic větších než je rozměr A5. Na víko je nutné umístit několik štítků a jedině výběrem vyhovující velikosti krabice zajistíte jejich bezproblémové umístění.
  • Používejte vícevrstvé kartonové krabice s dostatečným vnitřním polstrováním.
  • Jednotlivé předměty v zásilce zabalte do bublinkové fólie. 
  • Mezi vnitřní stranou kartonu a jednotlivými předměty vytvořte alespoň pět centimetrů širokou vrstvu z výplňového materiálů. 
  • Na závěr vezměte širokou lepící pásku a oblepte s ní všechny spoje i hrany krabice. 

Veškeré informace o zásilce vepište do systému přepravní společnosti

Až budete mít jednotlivé balíky zabalené, zvažte je a změřte. Do systému vepište zjištěné údaje spolu s adresami a vybraným způsobem doručení. 

Balíky na své trase procházejí přes automatické třídičky, a proto je nutné zajistit čitelnost adres a nalepených štítků. Přepravní společnosti nabízejí možnost propojení systému z důvodu rychlého vygenerování adresních štítků. 

Systém přepravce by měl být co nejjednodušší, abyste jeho vyplňováním netrávili dlouhé hodiny, proto si vždy ověřte jaké všechny údaje od vás bude přepravce vyžadovat a jaké formality si již zajistí sám.

S výběrem přepravní společnosti si dejte na čas, abyste byli spokojeni vy i vaši zákazníci

Vždy si zjistěte, jestli existují u daného přepravce nějaká omezení a oficiální pravidla spolupráce.

ZJISTĚTE SI, JAK FIRMU VNÍMAJÍ OSTATNÍ

Recenze jsou užitečným zdrojem informací, ale nezapomeňte je třídit. V dnešní době může napsat na internet kdokoliv cokoliv i s cílem danou firmu poškodit, a proto si zjištěné poznatky vždy ověřte u více zdrojů. 

Snažte se najít názory od lidí, kteří posílají zboží stejného charakteru jako vy. Není výjimkou, že některý přepravce může být spolehlivý při paletové přepravě a jiný zase při přepravě křehkého zboží.

ZAJÍMEJTE SE O PODMÍNKY DLOUHODOBÉ SPOLUPRÁCE

Předpokládáme, že vaším cílem je najít logistickou společnost, se kterou navážete dlouhodobou spolupráci, proto se vždy zajímejte o podmínky pro smluvní partnery. Dejte přednost přepravcům, kteří jsou vám schopni nabídnout množstevní slevy, progresivní slevy a doplňkové služby, které usnadní přesun vašeho zboží do zahraničí. 

OVĚŘTE SI, CO VŠECHNO JE V CENĚ POŠTOVNÉHO

Cena by nikdy neměla být jediným ukazatelem nejen z důvodu, že záleží i na kvalitě, ale také z důvodu, že každý přepravce má v ceně poštovného jiné služby. Zkrátka co je pro jednu společnost samozřejmostí, může být pro druhou nadstandardní službou poskytovanou za příplatek. Ověřte si, že je v ceně pojištění zásilky, opětovné doručení i sledování zásilky. 

DÁ VÁM PŘEPRAVCE NĚJAKOU GARANCI?

Při mezinárodní přepravě putují balíky i stovky kilometrů. Během této doby se může vyskytnout hned několik zádrhelů, které doručení pozdrží. Většina firem proto tuto službu negarantuje a neměli byste to dělat ani vy v případě vašich zákazníků.

Na druhou stranu vám může přepravce garantovat nejpozdější termín odeslání, což je faktor, který může sám ovlivnit. 

Tip: Zjistěte, s jakými problémy se nejčastěji potýkají české logistické společnosti.

Je pro vás při výběru logistické společnosti důležitý způsob jakým s vámi jedná?