Zaručený postup výběru hydratačního krému, díky kterému už nikdy nešlápnete vedle

Každodenní používání hydratačních krémů by mělo být absolutním základech v péči o pleť každé ženy. Krém, který hydratuje pokožku je vhodný pro každý typ pleti, ale právě z toho důvodu, že někdo může mít pokožku mastnější a někdo naopak sušší, je nutné dbát na správný výběr konkrétních produktů, které se od sebe liší svým složením. V článku Vám poradíme, jak předcházet chybám, které často doprovázejí, nebo následují po nákupu hydratačního krému. Díky tomu budete mít jistotu, že už žádný z produktů neskončí v koši.

Jak by měl vypadat ideální hydratační krém?

Hydratační krém by měl, jak už název napovídá, udržovat přirozenou vlhkost pokožky. Zároveň je důležité, aby pleť nijak nezatěžoval a nemastil.

Rozhodující jsou individuální potřeby Vaší pokožky, takže pokud je Vaše pleť citlivá, budete preferovat přírodní složení. Pokud máte zralou pokožku, budete chtít produkt, který vyhlazuje vrásky atp.

Volbu není radno podceňovat, protože nevhodný produkt by mohl ucpat póry, způsobit podráždění, nebo vyvolat alergickou reakci.

ČÍM SE NENECHAT OŠÁLIT

• Nenechte se oklamat názvem, který slibuje nesplnitelné. Naopak si vždy důkladně čtěte konkrétní složení.
  • Dražší neznamená automaticky i kvalitnější. Opět záleží na složení a obsahu výživných látek.

Časté chyby, které ženy při nákupu krému dělají

Často se stává, že ženy koupí krém na základě doporučení od své kamarádky, aniž by respektovaly, že každá z nich má jiný typ pleti. V takovém případě mohou nastat tyto situace:

• Ve výjimečných případech krém vyhovuje.
  • Krém jim nevyhovuje, ale přesto ho spotřebují, protože jim je líto ho vyhodit.
  • Produkt nesplňuje požadavky, a tak ho věnují někomu, pro koho se vší pravděpodobností také nebude vhodný.
  • Produkt putuje po čase do koše a s ním i investované peníze.

Další častou chybou je, že si ženy produkt nevyzkouší přímo na pokožce obličeje, ale pouze na hřbetu ruky. V tom horším případě si produkt vyberou podle obalu a nezkusí ho nanést ani na ruku. Poté opět nastane některá ze situací popsaná výše.

Jak postupovat při výběru vhodného krému přímo pro Vás

Než se vydáte do prodejny, ujistěte se, že víte, jaký typ pleti máte, v jakém je aktuálně stavu a co přesně potřebuje. Zjistit, jaký typ pleti máte, můžete i z pohodlí Vašeho domova.

VÝBĚR KRÉMU V PRODEJNĚ KROK ZA KROKEM

• Do prodejny přijďte nenalíčená, abyste si mohla jednotlivé produkty vyzkoušet.
  • Krém si vždy naneste přímo na obličej.
  • Pokud máte tu možnost, poraďte se s prodejní asistentkou, která by měla být proškolená k tomu, aby Vám byla schopná pomoci.
  • Vyzkoušejte více produktů, které jsou vhodné pro Váš typ pleti a dané roční období a zvolte ten, který Vám na pokožce bude nejvíce vyhovovat.
  • Ideální krém poznáte podle toho, že se Vám do pokožky vpije a ta po něm zůstane hezky jemná a hebká. Nekupujte si produkt, po kterém je Vaše pokožka podrážděná.

Vyškolenou prodavačku poznáte nejen podle toho, že Vám klade různé otázky týkající se Vaši pleti a produktů, které běžně používáte, ale i podle toho, že si pleť sama prohlédne a provede diagnózu, aby si potvrdila, že informace, které jste jí sdělila, odpovídají skutečnosti.

Tip pro Vás: Jak předcházet vzniku akné v dospělosti.

Jak už jste zřejmě pochopily, výběr toho správného hydratačního krému je poměrné náročný, ale není nemožný. Uvidíte, že se Vám po čase pravidelného používání pokožka odmění. Nezapomínejte, že stejně důležité je i důkladné čištění pokožky, které by mělo následovat po probuzení a předcházet spánku a to bez výjimky! Nepočítejte ani s tím, že by Vám stačil jen jeden typ krému na celý rok. Berte na vědomí, že v létě bude Vaše pokožka vyžadovat jinou péči, než v zimě.

Považujete používání hydratačního krému za samozřejmost, nebo jste dosud žádný produkt na pleť na denní bázi nepoužívala?

Miroslav Pravda