Kdy se Vám parkování na letišti v Brně opravdu vyplatí aneb srovnání cen parkingu přímo na mezinárodním letišti a u soukromých parkovišť

Jistě jste si všimli toho, že se ceny parkování na letišti Brno a u soukromých zařízení výrazně liší. Cena se ve většině případů odvíjí od toho, jestli hledáte parkovací místo na pár nocí nebo několik týdnů. Na následujících řádcích jsme si pro Vás připravili velké srovnání jednotlivých parkingů z hlediska jejich cen a systému zabezpečení. U soukromých parkovišť jsme se zaměřili také na letištní transfer, doplňkové služby a vzdálenost od letiště.

Kdy je obecně možné tvrdit, že Vás parkování na letišti vyjde výhodněji, než parking u soukromníka

Parkování na letišti dejte přednost v případě, že se chystáte na krátkou služební cestu či víkendový poznávací zájezd do zahraničí. Mezinárodní letiště v Brně – Tuřanech má ve svém ceníku uvedené sazby za první dny parkování a lehce si spočítáte, že Vás v případě prvních třech dnů vyjde služba o 25 – 50 % výhodněji, než je tomu v případě většiny soukromých provozovatelů parkovacího zařízení.

Letištní parking je ideální volbou i v případě, kdy jedete na letiště jen někoho vyzvednou a víte, že se zdržíte jen pár desítek minut či hodin. I pro takové případy je stanovena zvýhodněná cena, a tudíž neplatíte částku jako byste na parkovišti stáli celý den. Prvních 20 minut je navíc zcela zdarma.

Parkování na letišti v Tuřanech

POČET DNŮ CENA V KČ
1 150
3 400
7 800
14 1 500
21 2 300

Parkování v sousední hale mezinárodního letiště

POČET DNŮ CENA V KČ
1 150
3 350
7 750
14 1 450

Kdy byste měli dát přednost soukromým parkovištím

Soukromníci cílí především na cestující, kteří u nich plánují nechat svůj vůz na týden a déle, protože jedině v takovém případě pro ně bude poskytování služeb tohoto typu výhodné, jelikož pro své zákazníky musí zajistit i letištní transfer.

Z toto důvodu mají na prvních několik dnů stejnou sazbu, která je při přepočtu na jednotlivé dny a v porovnání s parkingem u letiště značně nevýhodná.  Naopak v případě, kdy u nich vůz necháte na 1 – 3 týdny, zaplatíte mnohem méně, než pokud byste parkovali přímo u terminálu.

Parkování Brno letiště

 • Parkoviště nacházející se ve vzdálenost 4 km od letiště.
 • Je nutné vytvořit rezervaci parkovacího místa předem.
 • Pro zákazníky zajišťuje bezplatný transfer.
 • Parking se vyplatí pouze při pěti a více dnech, kdy jsou stanovené sazby pro jednotlivé dny.
POČET DNŮ CENA V KČ
1 – 4 450
7 700
14 1 350

U parkování na dobu 16 dnů a více je cena dohodou.

Letím Brno

 • Parkoviště nacházející se 9 km od letiště.
 • Pro zákazníky je zajištěn placený transfer z / na letiště.
 • Zařízení funguje nonstop bez nutnosti vytvoření předchozí rezervace.
 • Zákazníkům je nabízena doplňková služba mytí exteriéru a interiéru.
POČET DNŮ CENA V KČ
1 300
3 450
7 700
14 1 100
21 1 550

I.J.M. Transport

 • Parkoviště vzdálené 8 km od letiště.
 • Z dostupných soukromých parkovišť nabízí nejnižší cenu. Je zde výhodné krátkodobé i dlouhodobé parkování.
 • Parkovací místo je nutné rezervovat předem.
 • Odvoz na / z letiště je zdarma, pokud parkujete déle, než 2 dny. V opačném případě je za dopravní službu účtován poplatek 200 Kč.
 • V areálu můžete využít i služeb autoservisu.
POČET DNŮ CENA V KČ
1 150
3 330
7 600
14 1 200

Při parkování delším 16 dnů je cena parkovného dohodou.

Tip: Podívejte se, jak probíhalo vítání prvního letadla z Berlína na brněnském letišti.

Všechna letiště jsou hlídaná bezpečnostními kamerami a některá dokonce i fyzickou ostrahou. Liší se zejména cenami a úrovní poskytovaných služeb. Počítejte s tím, že v případě některých soukromníků si připlatíte za to, že potřebujete odvoz na letiště. Vždy se raději informujte předem, abyste nebyli následně zaskočeni. Přečtěte si, jak chce největší současné české letiště navýšit do budoucna svou kapacitu.

Vybrali byste si při dlouhodobém parkování soukromý parking, pokud by Vám provozovatel nabídl nižší cenu parkovného, ale účtoval by si poplatek za letištní transfer?