Plastické operace dokážou více, než jen měnit vzhled. Jsou i cestou k vnitřní spokojenosti

Plastická chirurgie je dnes i přes stále větší popularitu sebelásky a „body positivity“ na vrcholu. Je totiž otázkou, zda je skutečně v rozporu s těmito trendy – jejich pointou totiž není absolutní přijetí sebe sama, ale cesta ke vnitřní spokojenosti a spokojenosti se svým tělem. Ta může být často trnitá. Není ostudou, když vás zavede do rukou odborníka.

Plastická operace může mít blahodárný vliv na psychiku

Ačkoliv se často může zdát, že lidé služeb plastické chirurgie nadužívají a ženou se za nějakým ideálem krásy, opak je pravdou. Mnoho lidí se pro svůj vzhled už v dětství stává terčem šikany a trauma si pak s sebou nesou celý život. Negativní vliv na psychiku mají také změny na těle způsobené nemocí či těhotenstvím. Laser na odstranění tetování pak je ku pomoci všude tam, kde vám pohled na tetování každodenně připomíná minulost, kterou byste raději zapomněli. S tím vším umí plastická chirurgie pracovat a napáchané škody na těle i duši napravit.

Jasně mluví i statistiky nejčastějších zákroků

Statistiky v tomto případě mluví jasně – plastická chirurgie jen v USA ročně pomůže téměř 6 milionům lidí, kteří její pomoc nevyhledávají z plezíru, ale skutečně ji potřebují. Lékaři se zde nejvíce věnují odstraňování nádorů, tržným ranám a rozštěpům obličeje.

Operace rozštěpů obličeje jsou velmi častou procedurou nejen za oceánem, ale i v našich končinách. Kromě lidí s rozštěpem v ČR plastická chirurgie často pomáhá také:

  • ženám, které prodělaly rakovinu prsu,
  • ženám s příliš velkými prsy,
  • matkám po porodu s rozestupem břišního svalstva,
  • lidem s převislými očními víčky omezujícími zorné pole.

I zdánlivě zbytečné operace jsou nesmírně důležité

Stejně jako ve výše zmíněných případech není ale nic špatného na tom svěřit se do rukou šikovného plastického chirurga a nechat si pomoci. Mnoho lidí celoživotně trpí kvůli posměchu pro velký nos, malá prsa nebo cokoliv jiného – lidé jsou často až nevídaně kreativní, když přijde na hledání vad na kráse druhého.

Ideální možností je se nad posměšky povznést a ze zdánlivého nedostatku udělat svou přednost. Pokud ale člověka názor ostatních trápí, nebo dokonce jen zrcadlí to, co si od počátku věků myslí sám, je možná čas zvážit své možnosti a domluvit si konzultaci na některé z klinik plastické chirurgie.

Že jejich dveřmi projdou každoročně miliony lidí potvrzuje žebříček TOP 5 plastických operací

Může se to zdát až neuvěřitelné, ale skutečně pod rukami lékařů v oblasti plastické chirurgie projdou na celém světe ročně miliony lidí. Jak ukazují celosvětové statistiky z roku 2018, plastičtí chirurgové za rok vykonají celkem:

  • bezmála 2 miliony zvětšení prsou;
  • 1,75 milionu liposukcí;
  • přes 1 milion operací očních víček,
  • necelý milion plastických operací břicha,
  • tři čtvrtě milionu úprav nosů.

Většinu pacientek tvoří ženy, ale stále větší oblibě se plastiky těší i mezi muži

Stejně jako ženy se i muži chtějí sami sobě líbit. V posledních letech tedy tvoří větší procento zákazníků na klinikách zabývajících se estetickou medicínou. Liší se nicméně výběrem procedur – nejvíce využívají operací nosu, víček a v neposlední řadě si také nechávají pomoci s řídnoucí kšticí.

Říct si o pomocnou ruku není tabu, ať už jde o duševní zdraví, nebo fyzický vzhled

Na začátku byly zmíněny dnešní trendy – trendem je také uvědomění, že nemusíte vše zvládnout sami a je v pořádku nechat si pomoci. Je normální nebýt se sebou stoprocentně spokojený a je jen na vás, jak se s tím rozhodnete naložit.

Jak jste na tom vy? Patříte k lidem, kteří si ze sebe nic nedělají a naučili jste se mít rádi přesně takoví jací jste, nebo si své nedostatky pouštíte k tělu? Dejte nám vědět do komentářů, jak na tom jste, a zda jste někdy využili nebo plánujete využít pomoci plastické chirurgie!