Omlazení pleti bez operace až o 10 let na 10 let

Máte obavy podstoupit tradiční facelifting, který se neobejde bez narkózy, jizev a skalpelu? Pak by vás mohlo zaujmout přístrojové omlazení pleti. Neinvazivní upgrady si dopřávají i celebrity, aby zvrátily proces stárnutí. Ke zpevnění podkoží se obvykle využívají radiofrekvence a ultrazvuk. Některá estetická pracoviště obě metody kombinují a výsledek prý vypadá jako, když zařadíte zpětný chod ve stroji času. 

Jak funguje neinvazivní omlazení pleti přístrojem Thermage

Skrze hlavici, kterou obsluha krouží po obličeji, se do hlubších vrstev kůže vysílají radiofrekvenční pulzy. Tím se zvyšuje teplota v tkáni, což narušuje její vlákna a tím se zároveň stimulují buňky k jejich obnově prostřednictvím vyšší produkce kolagenu. K obnova tak dochází postupně v průběhu následujícího půl roku od zákroku a rejuvenační efekt by měl vydržet až po dobu pěti let.

Přístrojem Thermage se dají ošetřit ochablá víčka a okolí očí, dále celá tvář, podbradek a také krk. Prohřívat lze samozřejmě i jakékoliv jiné části těla – například dekolt, hřbety rukou a ostatní plochy, které potřebují zpevnit a vyhladit.

Princip omlazení pletí pomocí ultraterapie UltraX Lift

Další přístroj, který ovlivňuje stav podkoží mikro-fokusovaným ultrazvukem, rovněž zahřívá tkáně, což vede k jejich napnutí a pozvednutí. Účinek ultraterapie se udává razantnější než u radiofrekvence, protože se dostává až do hloubky 4,5 mm, kde vypínají tkáň plastičtí chirurgové. Drobná vnitřní tepelná poškození tak dosahují většího liftingového efektu včetně aktivace kolagenu. Ten pak organismus produkuje ve zvýšené míře minimálně další tři roky, nicméně pro maximální omlazení pleti je vhodné podstoupit zákrok s odstupem 12 měsíců znovu. Pochopitelně se ošetřují i části pokožky blíže povrchu, aby došlo k dlouhodobé a trvanlivé regeneraci na všech úrovních.

Co se ultrazvuku týče, je také dobré vědět, že moderní ultraterapii UltraX Lift v Americe schválil správní úřad pro potraviny a léčiva FDA jako jedinou alternativu k chirurgickému liftingu tváře. Díky šetrnému přístroji však nedochází k běžným pooperačním otokům a vzniku modřin. Během procedury pocítíte snesitelné pálení a pár dní může být ošetřená plocha zarudlá a lehce oteklá. Zákrok se tedy obejde bez několikatýdenní rekonvalescence. Omlazení pleti je viditelné bezprostředně po ošetření, ale úplný výsledek se opět dostaví do několika měsíců, jak se buňky postupně obnoví. 

Kombinace radiofrekvence a ultrazvuku

Některá pracoviště obě metody neinvazivního omlazení pleti kombinují, aby se docílilo maximálního obličejového liftingu, který je srovnatelný s klasickou operací. Pak se většinou hovoří o takzvaném 4D liftingu, který vypne kritické části tváře v oblasti čelistí. Dále vyhladí nosoretní rýhy a většinu hlubších vrásek. Také se vypne povolená pleť na očních víčkách, čímž se rozjasní pohled, pozvedne se obočí a několik let ubude i pokožce na čele.

Omlazení pleti vám zabere podle velikosti ošetřované plochy minimálně hodinu času. S již viditelně napnutou pletí pak odejdete domů a pokud dopřejete tělu vhodné potravinové doplňky podpoříte tím celý proces rejuvenace. Fibroblasty budou produkovat více kolagenu několik dalších let. U většiny klientů a klientkek údajně přetrvá viditelné omlazení celou další dekádu. Vždy je ovšem nutné vyžádat si nejmodernější verzi přístroje, protože technologie se každý rok zlepšují.

Než se definitivně položíte na lehátko kvůli omlazení pleti, využijte konzultace s odborníky. Pomohou vám s ohledem na váš věk a zdravotní stav navolit ty správné neinvazivní procedury. Také s nimi můžete projednat možné kontraindikace, mezi něž se řadí veškerá onemocnění a poškození kůže a pochopitelně těhotenství. Někdy je prostě nutné dát si organismus do pořádku a několik týdnů či měsíců s omlazením pleti počkat. Když nám pak dáte vědět, jak váš lifting bez skalpelu dopadl, budeme rádi.

Miroslav Pravda