Neinvazivní odstranění jizev – zbavte se nevzhledných památek na Vašem těle rychle a bez bolesti

Trápí Vás jizvy v obličeji a po těle, které jsou nešťastnou vzpomínkou na operaci či nehodu? Trpíte nemocí vitiligo, máte množství strií nebo je Vaše tělo poseté pigmentovými skvrnami? To vše Vám může pomoci vyřešit neinvazivní odstranění jizev. Při této metodě Vám budou jizvy vyhlazeny pomocí pigmentu, který byl přímo vyvinut pro takové účely. V článku jsme si pro Vás připravili shrnutí toho, kdy je zákrok vhodné podstoupit, jak se na něj připravit a jak o čerstvě vyhlazené jizvy pečovat.

Případy, kdy je odstranění jizev nezbytné

  • Zamaskování kožních skvrn, které vznikají důsledkem nemoci vitiligo.
  • Vyhlazení strií, maskování pigmentových skvrn a dalších kožních defektů.
  • Odstranění jizev po úrazech, nehodách a plastických operacích.

Tip pro Vás: Přečtěte si, jakým způsobem můžete účinně odstranit strie.

Seznamte se s jednotlivými fázemi procedury

Po úvodní konzultaci přejde specialista k výběru vhodného pigmentu s ohledem na Váš tón pleti. Kamufláž je zcela bezbolestná, jelikož jsou na celou oblast nanesena lokální anestetika ve formě krému.

Délka samotné aplikace se odvíjí od velikosti jizvy či kožního defektu. Obvykle trvá 75 minut a déle. Celá procedura končí předáním informací k následné péči.

VÝHODY KAMUFLÁŽE

  • Bezbolestné a rychlé řešení problému s dlouhotrvajícím efektem.
  • Pigment ani po čase nemění svou barvu a nijak se nerozpíjí.
  • Období rehabilitace je krátké a obejde se bez speciálních opatření.
  • Po zahojení nepředstavuje zákrok pro klienta žádné omezení.

Kolikrát je nutné zákrok absolvovat

Celkový počet sezení nutných k dosažení požadovaného výsledku určuje specialista na základě rozsahu daného kožního problému. Obecně se doporučuje podstoupit dvě až pět sezení. Korekci je možné provést vždy až po zahojení v intervalu 6 až 8 týdnů.

Tyto a další informace dostane klient již v rámci úvodní konzultace, při které specialista zjišťuje, jestli je vůbec v tomto konkrétním případě možné provést kamufláž a kolik sezení bude nezbytných.

Proces hojení i samotný výsledek ovlivňujete vy sami tím, jak se na proceduru připravíte

Nejméně dva týdny před procedurou je nutné vysadit antibiotika a neužívat je stejně dlouhou dobu ani po zákroku. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že by Vaše tělo odmítlo vpravený pigment. Stejně důležité je neužívat léky, které ředí krev.

Po dobu deseti dnů před kamufláží nevystavujte svou pokožku slunci a nechoďte ani do solária. Pokud by byla Vaše pokožka spálená od slunce, specialista by nebyl schopný vybrat vhodný odstín pigmentu, který by s ohledem na Váš tón pleti působil přirozeně.

V den procedury a den předchozí nepoužívejte růstová séra na obočí a pečující kosmetiku. Vyhněte se také konzumaci těžce stravitelných a kořeněných jídel. Neměli byste kouřit a pít alkohol, kávu, čaj a energetické nápoje.  

Péče, která by měla následovat po každém zákroku

Veškeré informace vždy dostanete od specialisty ihned po zákroku. Rovněž dostanete i speciální mast, kterou je nutné v období hojení aplikovat na kůži.

Po dokončení zákroku je zcela běžné, že se objeví malé otoky i zarudnutí. Takový stav přetrvává vždy maximálně dva dny.

Přirozenou součástí je také vytvoření stroupků, které nijak neslupujte a nesnažte se ani žádným jiným způsobem urychlit proces hojení. V prvních sedmi dnech se neopalujte a nepoužívejte žádný make-up.

Na závěr bychom rádi připomněli, že vyhlazení jizev metodou vpravení pigmentu není možné provést ve všech případech, proto se vždy informujte v kosmetickém studiu, které se na permanent make-up a kamufláže pigmentem specializuje. Seznamte se i s dalšími způsoby odstranění jizev doma i u lékaře.

Uvažovali byste o zamaskování pigmentových skvrn, v případě kterých by bylo nutné podstoupit velké množství sezení a nikdo by Vám předem nezaručil, jaký bude výsledek?

Miroslav Pravda